„Odstraníme je, jen co víc nachumelí. Přes zimu se budou muset řidiči obejít bez nich. Zaparkovaná auta by totiž bránila při odhrnování sněhu,“ uvedl místostarosta Polné Jaroslav Sobotka.

To se ale místním obyvatelům nelíbí. Značky podle nich situaci s parkováním na sídlišti zlepšily. „Pokud tato místa zmizí, budeme mít s parkováním problém, jako tomu bylo před jejich instalací, “ přiznal obyvatel sídliště Martin Vlček. „Po jejich osazení se situace hodně zlepšila,“ dodal.

„Značky na zimu odstranit musíme. Silnice by pak byla úzká pro pluhy,“ trvá na svém místostarosta.

Místní lidé jsou ale jiného názoru. „Pokud jde o prohrnování, stačilo by nahlásit průjezd techniky den předem. V ostatních dnech bychom tato místa mohli využívat,“ uvedl Vlček. „To ale bohužel nejde. Nedá se přece předpovědět, kdy napadne sníh. Lidé pak odtud ani nevyjedou,“ řekl Sobotka.

Na otázku, kde budou po odstranění podélného parkování obyvatelé jediného sídliště v Polné parkovat, místostarosta odpověděl: „Parkovacích míst je na sídlišti málo. Lidé budou muset využít buď parkoviště dole na Palackého, nebo u obchodního domu či na náměstí,“ řekl druhý muž města.

V tom je ale trochu háček. „Tady bych auto určitě nenechala. Bála bych se, že mi ho tu přes noc někdo vykrade,“ uvedla Jana Horká. „Na náměstí je zase věčně plno. Pokud to proto jde, parkuji co nejblíže domu. Tam je ale také parkovacích míst málo. Bylo by potřeba tam udělat větší parkoviště,“ dodala.

„Zvětšit počet stání na sídlišti nemůžeme. Musela by jim pak ustoupit většina zelené plochy,“ oponuje Sobotka.