„Už zbývá postavit jen šestá bytovka, ve které bude posledních šest bytů velikosti od 1+1 do 3+1,“ uvedla Taťána Stránská, ředitelka realitní kanceláře, která má prodej na starosti. „Další postup prací bude do jisté míry záviset na počasí. Například voda se nedá v zámrzu otevřít a napojit,“ doplnila.

Nové bytovky měly být na místě hotové už dřív, ale podle slov realitní makléřky došlo k určitému posunu vzhledem k tomu, že se staví ve složitém terénu. Zájem o bydlení v Lukách ale podle ní je. „Zarezervováno už momentálně máme pět bytů,“ pochlubila se Stránská.

Ceny jednotlivých bytových jednotek se podle aktualizovaného ceníku pohybují v rozmezí od 1,1 do 2 milionů korun. „Pokud si klienti byt zarezervují ještě letos a uhradí alespoň část kupní ceny, mohou na tom ušetřit,“ slibuje makléřka.

A co na rozrůstající se výstavbu říká vedení obce? „Zájem o bydlení u nás je. Kromě této výstavby tu vyrůstá ještě třicet rodinných domů,“ řekl starosta Viktor Wölfl. „Díky tomu do Luk přibudou mladí lidé a Luka nevymřou,“ uvedl.