„Projekt na přestavbu budovy už připravujeme. Objekt sice není ve vlastnictví obce, ale chceme uzavřít s jeho majiteli smlouvu o smlouvě budoucí. V té bude, že bývalé skladiště od nich odkoupíme za jeden milion korun, pokud se nám na jeho přestavbu povede získat peníze z regionálního operačního programu,“ upřesnil starosta městyse Viktor Wölfl.

 

Vířivka a masáže

Lidé by po přestavbě skladiště na místě v blízkosti centra kromě bazénu o rozměru šestnáct krát osm metrů mohli najít také saunu, brouzdaliště, masáže a vířivku.

„Původně jsme chtěli část objektu využít ke komerčním účelům, ale pak bychom z dotace nedostali 92, ale jenom 50 procent a hrozilo by, že bychom neměli na úpravy budovy dostatek peněz z vlastních zdrojů,“ řekl první muž Luk.

Obec už totiž vlastní 45 let staré koupaliště, které každoročně provozuje během sezony. „Provoz nás vyjde na více jak sto tisíc korun ročně. Dále jsme už do něj investovali několik milionů na zařízení,“ doplnil Wölfl. „Jeho provoz je sice ztrátový, ale s tím se musí počítat,“ uvedl.

O budoucnost obou zařízení se ale podle jeho slov starosta nebojí. „Krytý bazén by koupališti nijak nekonkuroval. Spíše by ho doplňoval. V době, kdy by bylo v provozu koupaliště, by se v bazénu prováděly udržovací práce a otevřel by se, až když by bylo místní koupaliště zavřené. Ostatní aktivity, jako jsou masáže, by na místě mohly fungovat celoročně,“ pokračuje Wölfl.

 

Místní jsou pro

A co na nápad říkají místní obyvatelé? „Myslím si, že je to dobrý nápad, Luka se rozrůstají a koupaliště tu docela prosperuje. Mohly by ho využívat i děti v rámci školní výuky,“ zapřemýšlela Marie Krátká.

S tím počítá i starosta Viktor Wölfl. „Bazén bychom školám z okolí mohli pronajímat za symbolickou cenu. Využití by mohl najít i u jiných institucí,“ uzavřel.