„Stačí nám tu obchody, které tu jsou. Žádný další tu nepotřebujeme,“ míní obyvatel Dobronína Jan Hájek. Stejného názoru je i Lucie Holečková.

Naopak Marie Friedlová míní, že výstavba supermarketu potěší lidi na sídlišti, kteří do něho budou chodit. „Mně osobně to ale nic nepřinese, bydlím na druhém konci a chodím nakupovat k domovu důchodců, nebo jezdím do Polné,“ dodala Marie Friedlová.

„Další obchod je tu nesmysl. Nemá tu žádnou budoucnost. Už takhle je nás tu dost a všichni jdeme s tržbami dolů,“ domnívá se vedoucí dobronínské provozovny SD Jednota Třešť Marie Pečenková.

„V centru obce je tu kromě nás ještě asi sto metrů odtud další jednota, zelenina a další obchody. Pokud tu přibude ještě supermarket, bude tu docela silný konkurenční boj,“ uvedla Veronika Koutníková, vedoucí pobočky Jednoty Velké Meziříčí.

„Některé místní obchody by to ale možná mohlo ohrozit,“ doplnila Marie Pečenková.

„Podle mých informací bude prodejna se zeleninou končit a o osud dalších se nebojím,“ uvedl naproti tomu starosta Jiří Vlach.

 

Záměr posoudí místní zastupitelé

„Záměr výstavby supermarketu uprostřed obce naproti kulturnímu domu budeme ale posuzovat velice citlivě. Osobně si myslím, že bude dobře, když tu supermarket vyroste. Obyvatelé najdou množství zboží pod jednou střechou,“ míní starosta Dobronína.

„Podle mých informací by tu havlíčkobrodská Jednota chtěla prodávat z 80 procent potraviny a zeleninu a z 20 procent průmyslové zboží. Podrobnosti bychom se měli dozvědět na prosincovém zastupitelstvu,“ řekl Vlach.

Sdílnější zatím nebyl ani případný investor. „O možnosti výstavby jednáme, ale více řeknu až za čtrnáct dní,“ uvedl zdroj blízký vedení Jednoty Havlíčkův Brod, který si nepřál být jmenován.

Záměr prodeje pozemků havlíčkobrodské Jednotě obec zveřejnila na úřední desce. Zástupci firmy jsou pozváni na jednání zastupitelstva. To se má konat 17. prosince.