Magistrát krajského města do 14. prosince shromažďuje jednoduché popisy záměrů do tak zvaného Integrovaného plánu rozvoje města. „Magistrát vyhodnotí, na které předložené projekty je možné z některého zdroje žádat peníze. Získané záměry mohou posloužit i k tomu, aby se s některými projekty počítalo i v územním plánu a dalších strategických dokumentech,“ doplnila vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.

„V této chvíli ještě nejde o detailní popis projektu. To je až další krok. Nyní jde o to, shromáždit, vyhodnotit a zapsat, s čím by mělo v rozvoji města počítat,“ upřesnila Kottová.

Projektové záměry mohou být podle ní v podstatě ze všech oblastí života ve městě. Jde například o rozvoj zaměstnanosti, vzdělanosti, výzkumu, dopravy, rozvoj v oblasti kultury, zdravého životního stylu, sportu, volného času, cestovního ruchu nebo bezbariérové řešení města.

Projekty zachycené v integrovaném plánu mají větší šanci na úspěch při čerpání evropských peněz. „Žádosti získávají bonifikaci. To je upřednostňuje před ostatními projekty,“ vysvětlila jednu z výhod zapojení se do Integrovaného plánu rozvoje města Alena Kottová.

Další informace i formulář pro předložení projektového záměru jsou ke stažení na internetové adrese magistrátu www.jihlava.cz.