Pokud město necelou polovinu parcel neprodá do konce roku, bude muset zbývající peníze za výstavbu sítí v celkové výši dvanácti milionů korun zhotoviteli zaplatit z rozpočtu města na příští rok. Čtyřmilionový úvěr, který Polná má, ale na uhrazení dlužné částky nepadne.

„S dodavatelem sítí máme do konce roku sepsaný splátkový kalendář, který dodržujeme. Co bude v lednu, se nedá ještě říci, ale pokud to bude potřeba, zaplatíme zbytek dlužné částky z rozpočtu města na příští rok. O jaký finanční objem by se ale jednalo, se zatím nedá říci,“ uvedl starosta Jindřich Skočdopole.

 

O parcely čekalo město větší zájem

„Určitě nechceme k zaplacení použít úvěr na provoz úřadu, který máme uzavřený s Českou spořitelnou. Pokud to půjde, nemáme v plánu tyto peníze vůbec začít čerpat,“ ujišťuje první muž města.

Do finančních problémů se Polná dostala poté, co uzavřela několik významných a finančně náročných akcí najednou.

Největší vrásky na čele udělal vedení města právě prodej stavebních parcel Palackého sever. Zájem o ně za cenu 850 korun za metr čtvereční nebyl takový, jaký radní a zastupitelé předpokládali.

Pro zlepšení situace požádala Polná o pomoc i realitní kanceláře. Nejdříve parcely nabízela jedna, momentálně mají stavební pozemky v nabídce i dvě další.

„Zájem o parcely bohužel není. Ty co byly lukrativnější už město prodalo samo a o okrajové, v blízkosti bytových domů, které v místě jsou, není zájem.

Máme je v nabídce asi od září a zatím se u nás na ně informovali jen tři nebo čtyři zájemci. Prodat se nám nepovedl ale ani jeden pozemek,“ uvedl realitní makléř Jiří Šerý. „Pokoušeli jsme se parcely nabídnout i pro výstavbu řadových domů, ale výsledky naší aktivity zatím ještě nemáme,“ dodal.

„Případné výstavbě bytovek se nebráníme. Nikdo ale zatím s takovou nabídkou nepřišel,“ uzavřel Skočdopole.