„Sedm košů je nově na Královském vršku, pět kusů na Dolině a u Hellerova (Panského) rybníka. Po dvou koších přibylo na Keťásku a ve sportovním areálu v Demlově ulici,“ doplnil mluvčí magistrátu Radek Tulis.

Na podněty veřejnosti putovaly tři koše také do lokality Skalka. „Jeden koš si vyžádali mladíci do skateparku Na Stoupách. Chtějí udržovat pořádek, ale neměli kam odpadky házet, tak si o koš řekli, dostali jsme několik mailů s jejich žádostmi. Je sympatické, že sami projevili zájem,“ řekl již dříve náměstek primátora Radek Vovsík. Za 65 nových odpadkových košů město zaplatilo asi 240 tisíc korun.

Podobně jako „skejťáci“ Na Stoupách si o koš řekli také „pejskaři“ do parku Keťásek. Tam už ale někdo zničil vnitřní plechovou vložku koše. „Další poničené koše jsme měli i na cyklostezce. Jsou ve tvaru válce, a tak je vandalové s oblibou válí do řeky,“ posteskla si Lenka Šimková z oboru životního prostředí. Obnova košů na cyklostezce letos přišla asi na 20 tisíc korun.

Několik dalších nových košů by se mělo ještě letos objevit v okolí zoologické zahrady a v nákupním centru Březinky. Celkem má Jihlava po městě rozmístěných asi 450 odpadkových košů.