Firma Salix Integra má areál vyklidit. Radní o tom rozhodli ve čtvrtek pro údajnou neplatnost smlouvy nastavené do konce roku 2017.

„Zatím mi žádné vyjádření a zdůvodnění nepřišlo. Vím jen to, co je psáno v usnesení rady města,“ poznamenal jednatel firmy Pavel Havlíček. Salix Integra se může přihlásit do nového výběrového řízení. V konkurzu v roce 2004 uspěla. Měla tehdy dva soupeře.

„My se znovu ale nepřihlásíme. Nevíte, co na vás radní vytáhnou za 14 dní,“ sdělil jednatel tehdy „stříbrné“ firmy PuliCar Jaroslav Pulicar. „Krok radnice vůči panu Havlíčkovi, to je nehoráznost. Na sjezdovce dělá celý rok, na vybavení areálu sněhovými děly a rolbou si vzal půjčky,“ připomněl mimo jiné Pulicar.

 

O účasti uvažuje lyžařská škola

Třetí v roce 2004 skončilo olomoucké sdružení Sun Ski & Board School. Nyní je to největší sít lyžařských a snowboardových škol a půjčoven v Česku. Působí ve 25 zimních střediscích.

„Zájem je zatím z naší strany v rovině úvah. Je ale reálné, že se výběrového řízení zúčastníme,“ poznamenal předseda sdružení Martin Palán.

Nájemné činí podle údajně neplatné smlouvy 10 tisíc korun ročně. Jen tuto částku platí provozovatel městu.

Pokud přijde na sjezdovku stovka lyžařů, pak stejnou částku zaplatí už za dvanáct společných jízd.

 

Změna postoje

To je zajímavá matematika. Zajímavé je nicméně i to, že uplynulo jen jedenáct měsíců a postoj vedení města vůči Havlíčkovi se otočil naruby.

V polovině října 2006 – před volbami – schválilo „staré“ zastupitelstvo města Jihlavy zřízení předkupního práva na provozní budovu, kterou měla společnost Salix Integra začít stavět. „Dodatek smlouvy byl nachystaný k podpisu, ale nebyl podepsán,“ připomněl jednatel Havlíček. S „novými“ vedoucími představiteli města se chce setkat.

„Vstoupili jsme tehdy do jednání, že bychom vytvořili novou smlouvu, pan Havlíček ji vytvořit nechtěl, chtěl to řešit jen dodatkem. Nakonec se od řešení smluvních vztahů ustoupilo úplně. Současná smlouva je neplatná,“ uvedl náměstek primátora Radek Vovsík (ODS).

Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) nevyloučil, že vlek na Rudném se může po Silvestru načas zastavit.