„Bankomat umístíme do kulturního domu. V budově musíme ale udělat jisté úpravy. Místo jednoho okna uděláme dveře. Lidé tím pádem budou vstupovat do nové malé místnůstky, kde bude bankomat umístěn,“ uvedl starosta Batelova Petr Janoušek.

„Dále ještě upravíme také samotný přístup do kulturního domu. Namísto současných schodů bychom chtěli k bankomatu vybudovat bezbariérový přístup, aby si mohli chodit vybírat také handicapovaní obyvatelé,“ doplnil Janoušek.

A co na vybrané místo říkají místní obyvatelé? „Myslím si, že kulturní dům je dobré místo v centru obce,“ řekla Marie Doleželová. „Nápad bezbariérového přístupu také vítám. Vůbec mi nedošlo, že by mohly být schody, které do kulturního domu vedou, pro některé lidi problém,“ dodala.

Rada obce už batelovským zastupitelům umístění zařízení doporučila. Ti budou o bankomatu rozhodovat na prosincovém zasedání.

„Zastupitelé budou mít ale poslední slovo. Je to hlavně z důvodu, že se na instalaci budeme finančně podílet. Pokud by tu firma Kingston bankomat nainstalovala, zaplatíme za něj osmdesát tisíc korun,“ doplnil první muž města.

Když prosincové zastupitelstvo umístění bankomatu posvětí, mohli by se ho místní obyvatelé dočkat do jara příštího roku.

 

Finišují i Luka

V podobné fázi příprav jsou s instalací bankomatu od stejného soukromého investora také v Lukách nad Jihlavou. „Místo už máme také určené. Bude stát na stejném místě, kde stál dříve bankomat České spořitelny. Jediné, co nám na místě chybí dodělat, jsou dveře. Veškeré přípojky tam ale zůstaly,“ uvedl starosta Luk Viktor Wölfl.

„Obci momentálně běží výpovědní doba s nájemníkem, který si prostor po odvezení bankomatu pronajal. V lednu zahájíme přípravné práce a pak instalaci bankomatu,“ uzavřel Wölfl.