„Nedojde k žádné zásadní změně. I nadále budou Polnou jezdit autobusy tří dopravců a ve stejném množství, jako tomu bylo doposud,“ uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole.

S rozšířením počtu autobusových linek nemohou, kvůli návrhu města, lidé počítat ani v sobotu, kdy je počet spojů slabší.

„Situace se ale oproti první polovině roku uklidnila. Žádné stížnosti na nedostatek autobusů jsem od obyvatel města nezaznamenal,“ vyvrací starosta spekulace o malém množství víkendových linek. „V sobotu jezdí celkem pět spojů. Jeden nově s lidmi, kteří jezdí za prací do Bosche. V týdnu tu navíc zastavuje asi osmnáct linek,“ řekl Skočdopole.

„Polná má spojů podle mého názoru tedy dostatek. Hůře na tom mohou být jedině naše místní části. Některé spoje tudy nejezdí, protože to není po cestě. S tím se ale nedá nic dělat,“ podotkl starosta.

Že by ve městě zastavovalo málo autobusových linek, se nezdá ani obyvatelce města Marcele Coufalové. „Myslím si, že tu jezdí autobusů dost. Když se chce člověk někam dostat, tak v tom není problém,“ míní.

Polná na autobusovou dopravu vyčlenila stejnou částku jako loni. „Významnou část ještě přispěje kraj,“ dodal starosta.

„V návrhu na rok 2008 předpokládáme na zajištění základní dopravní obslužnosti na autobusovou dopravu částku necelých 240 milionů korun,“ doplnila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.