Hráčské umění se hodnotilo ve dvou kategoriích. „Soutěžily proti sobě děti do patnácti let a ve druhé kategorii dospělí,“ popsal jeden z pořadatelů Jiří Bajer.
Věk ale tentokrát příliš důležitý nebyl. Na plno hráli všichni a nad černobílými poli viselo téměř hmatatelné soustředění.

Protože šlo o body, nastaly i drobné rozepře. „Jednou byla situace hodně nerozhodná a musel jsem zasáhnout,“ přiznal hlavní rozhodčí Rudolf Schlögl. „Jinak ale musím všechny pochválit, hrálo se férově a na úrovni,“ uznal.

Po devíti kolech švýcarského systému hry napětí vyvrcholilo. Do toho okamžiku klidní a soustředění hráči netrpělivě přešlapovali u počítače hodnotícího výsledky.

 

Výsledné pořadí turnaje

Z prvního místa v kategorii dospělých hráčů se radoval Vladimír Piza z pořádajícího klubu Gambit s osmi body. Těsně za ním skončil jeho týmový kolega Roman Vincze a cenu za třetí místo si odnesl Vladimír Mrňa z TJ Paga Praha.

Mezi mládeží do patnácti let byl nejúspěšnější Jan Šimek z TJ Sokol Bedřichov. Druhé místo ukořistil Dominik Dvořák z Měřína a pomyslný bronz získal Tomáš Jadrný, další odchovanec bedřichovského Sokola.