Jednatel provozující společnosti Salix Integra Pavel Havlíček nesouhlasí s vyklizením sjezdovky, které bylo nařízeno radními Jihlavy ke konci roku.

Trvá na tom, že smlouva, kterou má podepsanou s městem Jihlava, je platná. „Porušování povinností nájemcem a uplynutí sjednané doby nájmu nepřipadají v úvahu a o třetí možnost, vzájemnou dohodu, vedení města nestojí,“ napsal v prohlášení Havlíček.

Vedení města mu neumožnilo nahlédnout do právního rozboru, který má podle primátora Jaroslava Vymazala a náměstka primátora Radka Vovsíka (oba ODS) poukazovat na neplatnost dlouhodobé smlouvy.

„Z právního rozboru bylo panu Havlíčkovi citováno. Materiál mu nemůžeme ukázat. Jednak to není veřejný dokument, a také je možné, že záležitost se bude řešit soudní cestou. Pak nelze ukazovat vyjádření našich právníků druhé straně,“ zdůvodnil Vovsík.

V prohlášení Pavla Havlíčka jsou podle něj polopravdy. „S panem Havlíčkem máme sjednanou schůzku na pondělní dopoledne,“ dodal pak už pouze Vovsík.

Firma Salix Integra zvítězila v městském výběrovém řízení na provozovatele v roce 2004, v prosinci téhož roku byla podepsána nájemní smlouva.

Nájem však činí 10 tisíc korun ročně. To je podle primátora Vymazala velmi malá částka. Za takovou smlouvu by vedení města mohlo být trestně stíháno.

Provozovatel se nicméně ve smlouvě mimo jiné zavázal k investicím do vybavení sjezdovky. Za tři roky tam podle svých slov vydal zhruba šest milionů korun.

„Pokud nám bude provoz areálu znemožněn, budeme nuceni se obrátit na soud ve věci ochrany investic,“ nastínil jednatel Havlíček.

 

TIP: Hlasujte v anketě o problematice sjezdovky Šacberk! Anketu najdete na hlavní stránce jihlavského Deníku vpravo dole.

Hlasovat můžete až do pátku do 13.00 hodin. Výsledek ankety najdete v sobotním Deníku.