„Třicet tisíc ročně jim budeme vyplácet po domluvě s rodiči do věku čtyř let,“ uvedl starosta Jindřich Skočdopole. „Peníze už jsou navržené i v rozpočtu na příští rok, který bude schvalovat zastupitelstvo 12. prosince,“ doplnil první muž města.

 

Peníze se hodí

„Příspěvek od města nám určitě pomůže. Každá koruna je pro nás dobrá,“ připustil otec trojčat Martin Bruknar.

„Měsíčně nás holky vyjdou na několik tisíc korun. Jenom krmení, které stojí přibližně tři stovky, nám vystačí asi na tři dny. Jediné štěstí zatím je, že Julince, Ilonce a Jolance ještě nemusíme kupovat plínky. Těch jsme naštěstí dostali dost od lidí,“ doplnil Bruknar.

Nápad na příspěvek pro rodinu trojčat přišel od vedení Polné.

„Spojil se s námi starosta. Sami jsme zjišťovali své možnosti jen na sociálce. Bylo nám ale řečeno, že podle nového zákona už není případná pomoc rodinám na státu, jako tomu bylo dříve, ale od letošního roku na jednotlivých městech,“ dodal otec holčiček.

„Rodiče polenských trojčat obdivuji. Nechápu, jak to mohou zvládat jak fyzicky, tak finančně. Plíny mě měsíčně stojí přibližně tisíc korun, a to mám jenom jedno dítě. Nedovedu si představit, že bych měla dětí víc,“ řekla Jitka Kourková.

„Já mám dvojčata a musím se přiznat, že je to dost finančně náročné. Odhadem mě mí kluci stojí tak čtyři tisíce za měsíc,“ přidala se Gabriela Lehká.

Kolik stojí?

Nutrilon: 300–350 korun
Pleny: 200–350 korun
Dupačky: 100–150 korun
zdroj: obchodníci Jihlava