„Zatím jsme se s ředitelem obvodního oddělení jihlavské policie, panem Bačkovským, nedohodli. Další jednání budou buď na konci prosince, nebo na začátku ledna příštího roku. Ze všech sil se ale budeme snažit, aby u nás policie zůstala,“ uvedl první muž Polné Jindřich Skočdopole.

Nový zákon

„Nechal jsem si na příští jednání vypracovat ještě nějaké podklady. Osobně si ale myslím, že by mělo k jakýmkoli změnám dojít až poté, co poslanci schválí nový zákon o policii,“ řekl hejtman kraje Miloš Vystrčil. Podobného názoru je i starosta Polné. „Pro plánované přemístění policie z našeho města jinam jsem nenašel žádný logický argument. Polná je těsně na hranicích jihlavského okresu. V blízkosti je množství vesnic, které už spadají pod Žďár, a až vznikne krajská policie, bude se muset plánovaný záměr přestěhování z Polné zrušit,“ doplnil Skočdopole.

Jinými argumenty ale oponuje ředitel Obvodního ředitelství policie ČR Jihlava Josef Bačkovský.

„Polná je na rozdíl od Luk nad Jihlavou na úplném okraji našeho obvodu. Máme proto dlouhé dojezdové vzdálenosti. Přestěhování policie do Luk by bylo z tohoto důvodu výhodnější,“ řekl jihlavský policejní ředitel.

„Osmdesát procent v našem rozhodování o přemístění obvodního oddělení z Polné do Luk hrají hmatatelné věci, jako jsou počty obyvatel nebo bezpečnostní situace. Dvacet procent je pak nabídka Luk, která by pro naše potřeby upravila místní zdravotní středisko,“ doplnil Bačkovský.

S novou nabídkou ale na středečním jednání přišla i Polná. „Nabídli nám investice do hasičské zbrojnice,“ uvedl Bačkovský. „Nabídka je totožná s loňským řešením situace,“ dodal policejní ředitel.

„Objekt bychom pro potřeby policie upravili a přistavěli. Ještě sice nemáme představu, z čeho bychom investici zaplatili, ale pro udržení policie ve městě určitě uděláme maximum a jen tak se nevzdáme,“ uzavřel starosta Polné Jindřich Skočdopole.

INFOGRAFIKA: Počet policistů ČR na Jihlavsku

(kliknutím zvětšíte)