Mladí ve věku 14 až 20 let se rozhodli přestat nečinně přihlížet dění v jejich městě a založili neformální sdružení, které bude fungovat na podobném principu jako skutečný parlament.

„Studentský parlament bude fungovat pod hlavičkou domu dětí a mládeže a bude zaměřený na problematiku mladých lidí ve městě,“ nastínil koordinátor projektu Miroslav Němec. „Naším cílem je navázat spolupráci s městskými orgány a organizacemi a tlumočit jim názory mládeže,“ popsal.

Zprvu nesmělé jednání nabralo na otáčkách především v závěrečné diskusi. „Dívejte se kolem sebe, ptejte se a zaznamenávejte to, co vás pálí,“ vyzval čerstvě jmenovaný starosta Jan Šturc. „Využijme toho, že jsme dostali příležitost promluvit,“ nabádal.

 

Témata na příští rok

Po jeho podpoře mladí nadhodili několik ožehavých témat, kterým se hodlají po schválení plánu na příští rok věnovat.

Nechyběla mezi nimi problematika sportovišť, kulturního vyžití ani konkrétní plány na uspořádání sbírky či vybudování nové zkušebny pro amatérské kapely.

Asi nejvášnivější diskusi vyvolal návrh uspořádat akci s pracovním názvem I toto je Jihlava, ve kterém by měly děti fotograficky zaznamenat to, co se jim na Jihlavě nelíbí.

„Je to výborný nápad,“ ohodnotil koordinátor projektu Miroslav Němec. „Vypadá to, že se máme od Studentského parlamentu na co těšit,“ uzavřel.