Ještě před čtrnácti dny se Tereza Rambousková z jihlavského klubu Edgar dušovala, že nepořádek zmizí. „Buď tento týden, nebo příští na místo pojedeme pro techniku a vše uklidíme,“ tvrdila. Slíbený termín sice jihlavský klub nedodržel, ale na věci stále pracuje.

 

Úklid prý bude co nejdříve

„Vím o tom a budu se snažit, abychom vše dali do pořádku co nejdříve. Kdy do Brtnice ale přesně pojedeme uklidit, nevím. Určitě ale dáme vše do pořádku,“ slíbila Rambousková.

V to doufá i Oleg Rybnikář, zakladatel Nadace Svébyt, která je majitelem nemovitosti.

„Edgar měl uklidit do tří dnů od konání koncertu. To, že tak neučinil, budeme posuzovat, až s ním budeme sjednávat smlouvu na příští rok. Stejně jako další věci,“ řekl Rybnikář.

„Jiné páky na ně bohužel nemáme. Jediný, kdo tyto záležitosti může řešit, je správce, který je v objektu, a tím je Luboš Muzikář,“ doplnil zakladatel nadace.

 

Prioritou je dotace

Správce brtnického zámku se ale vehementně brání. „Já na Edgar, co se týče jejich úklidu, žádné páky nemám. To musí s jihlavským klubem vyřešit majitel zámku, který má s nimi uzavřenou smlouvu,“ oponuje Luboš Muzikář.

„Působení Edgaru na zámku budeme muset ještě řešit,“ doplnil Rybnikář.

„Máme totiž zažádáno o dotaci na opravu střechy, a pokud ji dostaneme, musíme na místě vybudovat zázemí pro stavební firmy. To by se mohlo Edgaru, který tam má své prostory, dotknout. Vše ale bude záviset na tom, jestli peníze na střechu dostaneme,“ uzavřel zakladatel Nadace Svébyt .