„Chceme na něm návštěvníkům předvést všechny možnosti, které současná technika a internet umožňují. Třeba videotelefonování nebo korespondenci přes e–maily,“ poznamenal vedoucí klubu Milan Novák.

Internetový klub funguje při místní organizaci Svazu důchodců České republiky. „Letos je to třetí rok, co je v provozu. Počet návštěvníků dosáhne za letošek třech stovek,“ spočítal Novák.

Internet je k dispozici v úterý, ve středu a ve čtvrtek vždy od 13 do 17 hodin.

„V současné době jsme přepracovali provozní řád. Neplatí se žádný vstup, ani poplatek za internet a použití počítače. Máme pouze dobrovolný příspěvek pět korun na údržbu klubovny,“ uvedl vedoucí klubu Milan Novák.

Návštěvníci byli v klubu i včera odpoledne. Někteří zasedli k počítačům. V jedné místnosti jich je šest a ve druhé dva.

Návštěvnici zajímal nábytek

„Když jsem dělali zájezdy, tak jsem se na internetové stránky dívala. Teď si prohlížím nábytek,“ popsala Božena Hrabětová z Jihlavy.

„Nový monitor je moc hezký. Na velkém monitoru jsou větší písmena,“ doplnila žena, která přišla do místnosti v bytovém domě na adrese Karolíny Světlé 11 podruhé. „Doma internet nemám,“ dodala Božena Hrabětová.

„Také jsem tady podruhé. Když přijdu k mladým, tak nemají čas mi internet vysvětlovat, tak jsem si řekla, že musím jít sem,“ pokývala hlavou Jana Hanáková.