Ze současného hokejového stánku by v podstatě zůstaly pouze obvodové zdi a objekty směrem k autobusovému nádraží. Projektanti navrhli v areálu například i obchodní zónu. Do nových prostor by se stěhovaly bufety nebo prodejna Fan Clubu. „Na stadionu by také vznikla síň slávy,“ zmínil místnost pod střechou v novém objektu ve směru od parku projektant pelhřimovské společnosti AS Project CZ Vladimír Žák.

Podle něj je škoda likvidovat unikátní girlandové vazníky střechy. „Levnější je konstrukci sejmout, zpevnit a vrátit na místo. Je to v tuzemsku technická kuriozita. Světlík na střeše bychom ale přerušili, abychom vytvořili prostor pro umístění případné reklamní kostky,“ doplnil projektant.

Jihlavští zastupitelé zatím nerozhodli, jak rozsáhle budou stadion rekonstruovat. Odložili verdikt na únor. „Mně se plná varianta opravy líbí. Když škrtneme druhý objekt, tak přijdeme o stání pro auta. Jak tam nebude parkoviště, tak tam nebude ani byznys,“ poznamenal zastupitel za Nezávislé občany Jihlavy Vladislav Jiroušek.

Aréna je navržena jako multifunkční. „Jednali jsme již s Otakarem Janeckým, který zastupuje finského pořadatele celoevropských turné různých megastar. Měli by zájem pořádat koncerty v nové hale,“ připustil primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Oprava stadionu se bude pohybovat v řádu stovek milionů korun. Optimisté říkají, že může začít v roce 2009.

K dispozici je pět variant – varianta B nepočítá například se stavbou druhé haly s podzemním parkovištěm pro 330 aut a druhým zastřešeným kluzištěm. U varianty C by navíc byla odmazána tribuna za jednou z branek a u varianty D by odpadly takzvané skyboxy. Kapacita stadionu Dukly by se pohybovala mezi čtyřmi a pěti tisíci diváků. V současnosti se do haly vejde 7700 diváků.