Podle náměstka jihlavského primátora Radka Vovsíka přistoupila firma Patrol na nabídku města. To odkoupí pozemek pod parkovištěm za 3,8 milionu korun. Jde o 2238 metrů čtverečních, metr vyjde město na 1700 korun.

„Je to v podstatě uzavřená záležitost,“ řekl Vovsík. Zbývá schválení kupní smlouvy ze strany jihlavských zastupitelů. To přijde na řadu pravděpodobně na únorovém zasedání.

„Letní sezona se kvapem blíží. Ten závěr je příznivý pro naše návštěvníky,“ reagoval za koupaliště Vodní ráj mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.
Parkovací kapacity před koupalištěm už není nutné podle jeho slov, ani podle názoru náměstka Vovsíka posilovat. Město zvažovalo, že u koupaliště vyroste 40 parkovacích stání. Navrženy byly kolmo k cyklostezce podél řeky Jihlavy.

„Letní sezona trvá tři měsíce. Budovat megalomanské parkoviště, které bude využito jen v této době, mi připadá jako zbytečné,“ poznamenal Martin Málek. Připustil nicméně, že v létě budou lidé opět parkovat, kde se dá.

Jak šel ve čas sporu města Jihlavy a společnosti Patrol:

2000: Vodní ráj byl uveden do dočasného provozu.
2004: Vodní ráj byl teprve teď zkolaudován, Patrol se proti kolaudaci odvolal. Došlo totiž ke stavbě parkoviště bez souhlasu této společnosti, která je vlastníkem pozemku.
2005: Záležitost je u soudu. Patrol uplatňoval poplatek za užívání pozemků pro parkoviště. Žaloba byla zamítnuta, firma se ale odvolala.
2006: Spor nebere konce. Patrol se koncem roku rozhoduje pro částečné uzavření parkoviště květináči a řetězy.
2007: Patrol nabízí městu směnu pozemků, na tu ale Jihlava nekývne. Naopak vedení města přišlo s návrhem pozemek odkoupit. Tuto nabídku Patrol akceptoval.