Za celý týden odpovědělo na anketní otázku třiadvacet čtenářů. Jedenáct respondentů, tedy největší část dotázaných odpověděla, že jsou se zimní údržbou chodníků spíše nespokojeni.

Čtyři lidé jsou absolutně nespokojeni a naopak pět lidí naprosto spokojených se stavem chodníků na Jihlavsku. Zbylí odpověděli, že jsou spíše spokojeni.

Stav chodníků se nelíbí ani Lence Kremláčkové z Jihlavy. „Chodníky jsou podle mě ve špatném stavu, a to hlavně mimo centrum města. Klouže to, když taje sníh, jsou chodníky naopak rozbředlé. A i když sníh není, tak se člověk bojí o nohy na křivých dlaždicích,“ uvedla Kremláčková. „Mělo by se do údržby chodníků více investovat,“ dodala.

Celkem spokojen je s jihlavskými chodníky čtyřiadvacetiletý Lukáš Marek z Jihlavy. „Jsem docela spokojený, akorát jsou chodníky udržovány se zpožděním, ne hned, když je potřeba. Ale na to jsem si už zvykl,“ říká Marek.

INFOGRAFIKA

close zoom_in

Anketní otázka na příští týden

V úterý do Jihlavy přijede kandidát na prezidenta republiky Jan Švejnar. Kdybyste mohli hlasovat v přímě prezidentské volbě, komu byste dali hlas?
a) Janu Švejnarovi
b) Václavu Klausovi
c) Někomu jinému

Anketu najdete jako obvykle na úvodní stránce jihlavského Deníku vpravo dole. Hlasovat můžete až do pátku 18. ledna do 13 hodin. Výsledek ankety najdete opět v sobotním Deníku.