Dvacetiletá rychlobruslařka ze Žďáru nad Sázavou vyhrála v anketě Sportovec roku 2007. Až za jménem drobné dívky z Vysočiny skončili sportovci zvučných jmen.

„Jsem strašně ráda,“ vzkázala v sobotu do pražského hotelu Hilton Martina Sáblíková. „Bez trenéra a týmu bych to nikdy nedokázala,“ dodala vzápětí skromně na předtočeném videoklipu královna dlouhých nožů.

Vzkaz z Ruska

Na slavnostním vyhlášení ankety chyběla. O víkendu totiž závodila na mistrovství Evropy v Rusku. „Je to krásný pocit. Číst všechna ta velká jména a mezi nimi – Sáblíková,“ neskrývala dojetí i hrdost na svou dceru maminka Eva Sáblíková.

Šampaňské ale u Sáblíků v sobotu proudem neteklo. „Zůstala jsem tady na tu slávu sama. Manžel byl s basketem na zápasech, syn také závodil v Rusku. Necháme to na březen, až se po sezoně všichni sejdeme u jednoho stolu,“ řekla Eva Sáblíková.

Ach ty šipky…

Jen jedno mamince Martiny kazilo včera radost… „Martina závodí a vyhrává na mistrovství Evropy, ale v programu televizí nenajdete o rychlobruslení ani čárku. Že tam jsou šipky? Tak to je k smíchu,“ pokrčila rameny maminka holky z rybníků. Právě rybnících Vysočiny začala před lety kariéra dnes sportovkyně světového formátu.

Mistryně světa, mistryně Evropy a vítězka Světového poháru. K tomu překonané dva světové rekordy. To je vizitka roku 2007 nové královny českého sportu. „Martina je správnou nástupkyní,“ smekla poklonu odstupující královna, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.