„Uvědomujeme si, že míst pro aktivní odpočinek není v Jihlavě mnoho,“ přiznal první náměstek primátora Radek Vovsík. „Nechali jsme si proto zpracovat studii, která by reálně zhodnotila možnosti lokality podél řeky Jihlavy, kde bychom v budoucnu chtěli relaxační centrum vybudovat,“ vysvětlil.

Studie navrhuje využít pravý břeh řeky od mostu ve Starých Horách po hranici stávajících tenisových kurtů.

„V jihovýchodní části by mohla vyrůst víceúčelová sportovní hala s potřebným zázemím. Ve středové užší části by pak vznikla menší sportoviště a severovýchodní část by pokryly převážně zelené odpočinkové plochy s výsadbou dřevin,“ nastínil architekt.

Atrakce pro všechny

Na celkové ploše 133 600 metrů čtverečných by se měl podle plánu objevit skatepark, cyklotrialová dráha, lanové a vodácké centrum, dětské hřiště, dendrologická zahrada a několik odpočinkových ploch. „Stávající statek s chovem koní, který je na konci mapovaného území, by bylo možné po dohodě s majitelem k centru připojit,“ navrhuje Vít Doležal.

Kdy se zóny pohody a odpočinku dočkáme? „Celá věc je zatím otázkou příprav,“ ujistil Vovsík. „Na projekt bychom rádi čerpali peníze z Evropské unie, takže pouhé jeho sepsání zabere řadu měsíců. Odhadovat datum zahájení výstavby nemá smysl,“ řekl.

Už pouhá vyhlídka na takové místo je pro mnohé lákavá. „Bylo by skvělé mít tady tolik atrakcí,“ poznamenal rodilý Jihlavan Lukáš Pech. „Jihlava by se zatraktivnila pro domácí i pro turisty,“ míní.

INFOGRAFIKA

(kliknutím zvětšíte)