„To, že se do Základní školy Evžena Rošického přihlásil přibližně stejný počet žáků jako v loňském roce, považuji za jasný důkaz toho, že prvotní reakce na sloučení byly přehnané,“ uvedl vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu Tomáš Koukal. „Kdyby bylo spojení obou zařízení tak špatné, jak někteří uváděli, zápis by jistě dopadl jinak,“ míní.

 

Rekordní počet

Stejného názoru je i ředitel školy František Svoboda. „Letos byli rodiče předem informováni o tom, že jejich děti mohou být zařazeny do odloučeného pracoviště v Jarní ulici, a přesto k nám své děti přihlásili,“ uvedl Svoboda. „Počtem dvaaosmdesát dětí jsme dokonce překonali dosavadní rekord v počtu zájemců o obě zařízení,“ dodal.

Svůj podíl na počtu zájemců má podle ředitele fakt, že svozy dětí, které bylo nutné zřídit, bez problému fungují. „Nemalý podíl mají samozřejmě i sami učitelé, kteří kvalitou výuky nalákali nové zájmce,“ pochválil František Svoboda.

Mezi rodiči stále zůstávají oba názory. „Dítě jsem nakonec přehlásila na jinou školu. Nemusím řešit dojíždění a jsem spokojená,“ přiznala Petra Votavová.

 

Někdo odešel, jiní si nakonec zvykli

Před stejným rozhodováním stál na začátku školního roku Marek Lát. Jeho děti však ve škole zůstaly. „Nemohu říct, že vše proběhlo úplně hladce. Byly problémy s parkováním a šatnami,“ připustil. „Nakonec se nám ale podařilo většinu problémů vyřešit přímo s panem ředitelem a teď jsme relativně spokojení,“ řekl.