„Chtěli bychom zprivatizovat přibližně 75 městských bytů,“ spočítal místostarosta Luk Zdeněk Janovský.

„Na akci jsme už začali pracovat. Než ale nájemníci dostanou bytové jednotky do osobního vlastnictví, to bude ještě nějakou dobu trvat. Domy, ve kterých jsou byty k privatizaci, jsou totiž zablokované ministerstvem pro místní rozvoj. Jsou v nich půdní vestavby, na které jsme dostali dotaci, a kvůli jedné podmínce, která v žádosti o dotaci byla, nemůžeme tyto byty dvacet let prodat,“ doplnil starosta městyse Viktor Wölfl.

Nástavby městu zůstanou

„Rozdělili jsme tedy domy na jednotlivé bytové jednotky a požádáme ministerstvo, aby odbřemenilo byty, na které se dotace nevztahovala, a ty potom budeme moci zprivatizovat,“ doplnil první muž Luk.

„Sedmnáctku dotovaných nástaveb si společně s částí městských bytů necháme,“ připustil Janovský.

„Až budeme mít k dispozici všechny potřebné dokumenty, budou o cenách bytů a podmínkách prodeje rozhodovat místní zastupitelé,“ nastínil další postup městyse starosta Luk.

„To, že Luka chtějí městské byty zprivatizovat, je určitě dobře. Lidé se o ně budou podle mne více starat,“ míní místní obyvatelka Renáta Němcová, zastupující zároveň realitní kancelář, která v Lukách prodává šest nových bytových domů s šestatřiceti bytovými jednotkami. „Plánovaná privatizace města nás nijak neovlivní. Každý nabízíme jiné byty,“ uzavřela.