A kde jsou lyžaři? Nikde. Víkendové počasí vybízelo spíš k procházkám a cyklovýletům. Zatímco redaktor Deníku na Čeřínku nepotkal ani jednoho lyžaře, tak cyklisty nejméně tři. Stejně jako loňská sezona, je i ta letošní z pohledu provozovatelů lyžařských areálů na Jihlavsku špatná.

„U nás v Brtnici sezona ještě nezačala. Čekáme na velký sníh,“ poznamenal místostarosta Stanislav Jirků. „I přes druhou teplou zimu věřím, že ta příští už bude opravdová. Takže, i když nám letos nevyšla dotace na zakoupení techniky a umělého zasněžování, pokusíme se ji získat příští rok,“ plánuje Jirků.

 

Vaňková: O jiném byznysu neuvažuji

„Letošní sezona je jedna velká tragédie. Jsme z toho zklamaní a doufáme, že se podmínky pro lyžování ještě naskytnou. Jeli jsme sice pár týdnů, ale rozhodně se nám to nijak nevyplatilo. O tom, že bych s provozem sjezdovky takzvaně sekla, ale neuvažuji,“ svěřila se vedoucí lyžařského areálu v Lukách nad Jihlavou Magda Vaňková.

Provozovatelé restaurací na Čeřínku už by raději měli jaro. To přijdou turisté a přijede více cyklistů. „Plno tady bylo přes zimní prázdniny, jinak je to fiasko,“ říká provozovatel restaurace pod sjezdovkou Michal Jasenčák. On naopak nevěří, že letos ještě nějak výrazně nachumelí.

V okrese drží provoz jediný lyžařský areál – v Jihlavě na vrchu Rudný. „Provoz se nám určitě nevyplácí. Přesto je nám líto zavřít sjezdovku, když podmínky pro lyžování zatím jsou,“ poznamenal jednatel firmy Salix Integra Pavel Havlíček.

Jaroslav Paclík, Petra Coufalová