Po prohraném utkání v Trenčíně dá trenér Karol Marko opět prostor hráčům, kteří o víkendu nenastoupili. „Samozřejmě na to budeme hrát ohled, ale někteří, vzhledem k potřebné herní vytíženosti, nastoupí znovu,“ naznačil jihlavský kouč.

Na mysli má dvě opory zadních řad. Chytat totiž bude nová akvizice David Šimon. Na postu stopera opět nastoupí Michal Kadlec, který po studijní pauze potřebuje nabrat zápasové tempo. „Zbývá nám ještě hodně zápasů a příležitost v nich dostanou i ostatní,“ plánuje Marko.

Ze zdravotních důvodů bude chybět opět gólman Petr Tulis, který už ovšem začne s tréninkem.

„Uvidíme, jak koleno zareaguje na zátěž,“ přemítá trenér Vysočiny. K dispozici nebude ani brazilský obránce Gabriel, u kterého se po zápase v Trenčíně opět ozvalo nedávné zranění stehenního svalu. „Ti Brazilci jsou v zimě pořád zranění. Ale je to dané i klimatickými podmínkami. Jejich organismus není na takové počasí zvyklý,“ vysvětluje Marko.

Pikantní mohl být zápas proti Bystrci pro středopolaře Michala Pacholíka, který zde strávil podzim na hostování. Ten ovšem nenastoupí. Stejně jako Jiří Chlup odehrají dopolední zápas juniorky v Brně proti třetiligové rezervě 1. FC.

Béčko má nějaké problémy se zraněním a chybí mu hráči, proto tihle dva pojedou s nimi,“ podotkl jihlavský kouč.

Jeho tým nyní čeká náročný program. V sobotu odehraje Jihlava zápas proti Slovanu Bratislava, poté zamíří na soustředění do Itálie a už v neděli změří síly s rakouským druholigovým týmem SV Bad Aussee.