Zastupitelé totiž schválili několik projektů, mezi nimiž je i nový zimák. Podmínka investice? Město musí získat dotace z evropských fondů.

„Pokud bychom na tyto peníze nedosáhli, museli bychom začít hledat jiné možnosti financování,“ doplnil starosta Roman Fabeš.

Stadion má vyrůst po boku fotbalového stánku, který leží v ulici Tyršova. Stávající šestadvacet let stará ledová plocha bude srovnána se zemí.

„Bude to tak výhodnější. Současný stadion se totiž nachází na hranici městské památkové zóny a vybudování přístřešku by znamenalo rušivý element,“ sdělil důvody přesunu starosta.

 

Zázemí nebude jen pro bruslaře

„Už nyní k nám jezdí bruslit mládež z Dačic a Třeště. Zimák by tak určitě byl využitý,“ připojil se vedoucí místních hokejistů Václav Hakr.

Nejedná se ovšem pouze o vybudování zázemí pro bruslaře, ale pro všechny sportovce. Vzniknout totiž má celý sportovní areál.

„Součástí budou i volejbalová hřiště, tenisové kurty a další plochy pro strávení volného času,“ upřesnil Roman Fabeš.

„Pro Telč by byl takový areál jednoznačně přínosem. Mládež by zde našla rozptýlení a netrávila by čas jinde,“ zakončil své myšlenky Hakr.

Město si ale musí pospíšit. Nejzazší termín, do kterého je možné projekty se žádostmi o dotace podávat, se totiž blíží. Poslední možnost bude 31. března.

Podle odhadů starosty „spolyká“ zimní stadion přibližně 130 milionů a ostatní hřiště a kurty kolem desítky milionů korun. Zimák, který je plánován v první etapě, by mohl být dokončen v roce 2011, další sportovní plochy o několik měsíců později.