Jde o partu nadšenců, která do kamery a dalšího vybavení investovala kolem čtvrt milionu korun. Zajišťují přenosy hokeje jak z jihlavského Horáckého zimního stadionu, tak i z venkovních kluzišť. I včera byli kameraman, komentátoři a spol. ve Vrchlabí. Na posledním zápase serie play off s Vrchlabím.
Členům promo TEAMu jihlavské Dukly jsme položili několik otázek.


Jaký byl impuls pro vznik online přenosů po internetu?


Jiří Tomek: Začínali jsme tím, že jsme nahrazovali při výpadcích textové online přenosy. Postupně jsme si osahali technologii videa a od konce sezony 2006/2007 zajišťujeme komentovaný přenos všech utkání A-mužstva Dukly. Pořizujeme i záznam na DVD.


Zůstává „jen“ u toho?


Jiří Tomek: Chtěli bychom se víc podílet na propagaci klubu, jenže z důvodu neustále se měnícího vedení zatím o nějakém rozvoji vnitřních vztahů a propagace nemůže být řeč.


Kdo celý projekt financuje?


Jiří Tomek: Provoz, nákupy techniky a další věci jsou financovány výhradně z kapes členů promo TEAMu. Od prosince 2006 tento projekt spolykal přes čtvrt milionu korun.


Pojďme ale už ke komentování. Jak probíhá vaše vysílání?


Dušan Majer (Dugi): Příprava na zápas začíná už nejméně 24 hodin před úvodním buly. Z internetu si stáhnu statistiky obou soupeřů, vytáhnu zajímavá data a s vytištěnou přípravou dorazím na stadion nejméně půl hodiny před utkáním. To už je ve vysílací kabině připravený kameraman Josef Morávek i technik Zbyněk Svoboda. Deset minut před začátkem zápasu jsme s kolegou Pavlem Marečkem připojeni do éteru. Před úvodním vhazováním zhodnotíme poslední duely obou soupeřů, jejich aktuální formu nebo umístění v tabulce. Pak přijdou na řadu soupisky a po nich už začíná zápas.


A co váš program během přestávek mezi třetinami?
Pavel Mareček (Mary):
Zkoušeli jsme rozhovory s bývalými hvězdami jihlavského hokeje. Našimi hosty byli například pánové Neveselý či Augusta. V poslední době jsou populární přestávkové rozhovory s fanoušky soupeřů, kteří přijeli do Jihlavy.


Mohli byste zmínit veselé historky z natáčení?


Pavel Mareček: Třeba Dugi se dokázal občas přeřeknout. Při vyslovení jména Ladisrav Lytnauer jsme všichni věděli, koho tím myslí.
Dušan Majer: Ale ani Mary není neomylný (smích), během jednoho přenosu pronesl památnou větu: Hraje se v našem obranném pásmu, ale Dugi za brankou ztratil puk.


Jak hodnotíte letošní sezonu z pohledu dosavadních výkonů hráčů?


Jiří Tomek: Tuto sezonu bych nazval řekněme přechodnou, možná zlomovou. Nerad tipuji výsledky, natož umístění v celé sezoně. Myslím, že Karel Dvořák s Bedřichem Ščerbanem dokázali z mužstva vyždímat maximum a cokoliv za Vrchlabím považuji v letošní sezoně za úspěch.


A jak vnímáte fanoušky Dukly?


Jiří Tomek: Jsou ve své většině naprosto skvělí a předchází je slušná pověst na všech stadionech, kam za svým mužstvem vyráží. K tomu ještě přidám trumpetistu Baloo.

Michal Kolařík, Jaroslav Paclík