Kuřáci v Třešti mají vyhráno. Veřejné vyhlášce o zákazu kouření, která ve městě začala platit začátkem ledna, už zvoní hrana.
„Zrušit vyhlášku nám doporučil pan Šimánek z ministerstva vnitra,“ připustil tajemník městského úřadu Stanislav Bartušek.


„Jestli to ale nakonec uděláme se rozhodne až na dalším zastupitelstvu města, které proběhne v úterý 26. března,“ doplnil Stanislav Bartušek s tím, že se starosta města Vladislav Nechvátal obrátil na svazek měst a obcí, aby se k vyhlášce města o zákazu kouření vyjádřil a dal k ní právní stanovisko.
„S rozhodnutím ministerstva totiž není úplně ztotožněný,“ řekl Bartušek, ale více se k celé věci vyjádřit nechtěl.


Deník se na názor a upřesňující informace chtěl zeptat i starosty města, ale ten nereagoval ani na telefonáty, ani na sms zprávy.
„Vladislav Nechvátal má dovolenou,“ osvětlil důvod nepřítomnosti prvního muže města místostarosta Třeště Vladislav Hynk.
„Veřejná vyhláška tedy zatím funguje tak, jako doposud,“ nastínil Bartušek.
To by podle dříve uvedených informací znamenalo, že po městě chodí pověřený člověk, který kuřáky na to, že porušují veřejnou vyhlášku, upozorňuje. Pokutovat ale hříšníky nemůže.


„Celá situace kolem vyhlášky mi připadá k pousmání. Pokud můžu beztrestně zákaz kouření porušovat, tak ji město vůbec nemuselo schvalovat. Taková vyhláška je podle mě úplně k ničemu,“ míní Jiří Kohout, kterého se Deník na názor ohledně vyhlášky zeptal na třešťském náměstí.