Někdy se jí říká křižovatka smrti. Jinak je známá jako „Na Kasárnách“ a leží na mezinárodním tahu z Jihlavy do Znojma a Vídně. Křižovatka je v místě, kde tento hlavní tah protíná spojnice mezi Telčí a Třebíčí.
V loňském roce se tam staly tři dopravní nehody. Za oběť padly hned dva lidské životy.
Václav Bouček z Jihlavy o nebezpečném místě ví a pravidelně zpomaluje.
„Je to opravdu nebezpečné místo. Pár nehod jsem tam už viděl. Je tam povolena maximálně sedmdesátka, ale už několikrát se mi stalo, že protijedoucí auta jela i sto dvacet. Pokaždé tam zpomaluji, protože vím o pověsti té křižovatky. Hlavně ale kvůli ostatním. Nikdy nevíte, kdo vám vjede do cesty,“ řekl Deníku.
Jako nejnebezpečnější místo v okrese křižovatku označila i policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.
„Nehod tam není tolik, ale když se už něco stane, často to končí smrtí,“ uvedla. Nebezpečných míst je však na Jihlavsku více. Podle Slavíkové je další velmi kritická stará silnice mezi Jihlavou a Brnem.
Konkrétně se jedná o křižovatku na této hlavní silnici, kterou protíná vozovka mezi Věžnicemi a Kamenicí.

Počet nehod tam v loňském roce také nebyl vysoký, staly se tam čtyři. Ale i tam si křižovatka vyžádala jako daň jeden lidský život a jedno těžké zranění.
Nehodových míst je na Jihlavsku hodně. Na žádném z nich ale neskončilo tolik životů jako na zmíněných dvou. To i přes fakt, že počet nehod je na nich mnohonásobně vyšší.
Tak třeba na úseku od kostelecké křižovatky do Kostelce se za loňský rok stalo dvaadvacet dopravních nehod. Pouze o jednu kolizy méně se událo na jihlavském dálničním přivaděči.
Podle Slavíkové se hodně havaruje také za Hodicemi. „Je tam dvojitá zatáčka, na ní se vloni stalo osm nehod,“ podotkla policejní mluvčí.