S několikaminutovým zpožděním autobusů a dlouhými kolonami aut musí počítat cestující a řidiči, kteří jezdí na Brno nebo do Jihlavy přes Helenín a Velký Beranov.
Dopravní komplikace spojené s kompletní opravou povrchu silnice a tří mostů potrvají až do patnáctého října. Provoz je na místě momentálně řízen světelnou signalizací a veden jen v jednom jízdním pruhu.


I půl hodiny


Přes Helenín a Velký Beranov musí denně jezdit i řidič Petr Halamka. „Kvůli opravě teď vyjíždím do práce s půlhodinovou rezervou. V koloně běžně čekám asi deset minut, ale stalo se mi i to, že jsem se vracel v dopravní špičce a zůstal na semaforu v Heleníně stát více než půl hodiny,“ stěžuje si dvaatřicetiletý muž.
Problémy na jedné z linek MHD kvůli opravě komunikace zaznamenal i Dopravní podnik města Jihlavy (DPmJ).
„Běžně máme na lince 12, která zajíždí střídavě do Velkého a Malého Beranova, pěti až desetiminutové zpoždění. V dopravní špičce je to ještě víc,“ uvedl ředitel DPmJ Josef Vilím.
Dopravní omezení ovlivnilo také některé spoje jihlavské dopravní společnosti ICOM transport.
„Oprava silnice mezi Helenínem a Velkým Beranovem ovlivňuje všechny naše spoje vedené ve směru od Brna, Kamenice u Jihlavy, Žďáru nad Sázavou a Luk nad Jihlavou. Zpoždění spojů může být v tomto úseku až deset minut. Záleží na počtu stojících vozidel před autobusem,“ připustila personální ředitelka společnosti ICOM transport Lenka Dostálová.
Oprava povrchu silnice a tří mostů je v režii krajského úřadu. „Rekonstrukce bude stát přes 83 milionů korun. Práce by měly být ukončeny v polovině října,“ konstatovala mluvčí úřadu Eva Neuwirthová.