Podle náměstka primátora Radka Vovsíka (ODS) stále není doladěna kupní a svěřenecká smlouva. Kupní smluva má zejména stanovit prodejní cenu na základě znaleckého posudku. Svěřenecká pak určí, že městu zůstane jedno procento akcií a jeden člen v dozorčí radě klubu. Strany se na finální podobě stále nedohodly. „Je to otázka tří dnů,“ upřesnil Vovsík.

Szabo ale chce klub koupit ještě na jaře, aby mohl doplnit hráčský kádr a připravil klub na postup mezi fotbalovou elitu – do první ligy. Čekání na další zastupitelstvo, které bude v červnu, si tak nemůže dovolit.

„Pravděpodobně na příští pátek svoláme mimořádné zastupitelstvo,“ řekl Vovsík.

Nervozita stoupá

Někteří zastupitelé ale začínají být nervózní. Kolem tajemného multimilionáře je podle nich stále mnoho otazníků. Szabo navíc odmítá před zastupitele předstoupit a vysílá zástupce ze společnosti W Reality, která za investora jedná.

„Je to nestandardní postup. Standardní by byl, kdyby před nás pan Szabo předstoupil, řekl, v jakých oborech dříve působil, a seznámil nás se svou představou rozvoje klubu,“ řekl zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM).

Tím Šlechtický spustil lavinu podobných dotazů. Jeho stranický kolega Ladislav Zadražil se ptal, co bude s klubem za sedm let. Szabo totiž musí na účet města složit 210 milionů, které poslouží jako rozpočet klubu na sedm let.

Vladislav Jiroušek (NOJ) zase požadoval, aby byl Szabo zavázán dál pracovat s mládeží. „Pokud tady nebude fotbal, naroste kriminalita mládeže,“ upozornil Jiroušek.

Vovsík pak polevil a zveřejnil o investorovi další informace. „Je to starší pán. Deklaroval mi svůj majetek. Také už má na účtě W Reality složeny peníze. Navíc máme i pojistku. Pokud by byl klub prodán, městu připadne 50 milionů,“ uklidňoval Vovsík.

Jak již bylo zmíněno, Szabo bude muset na speciální účet města převést 210 milionů, ze kterých bude postupně hrazen rozpočet klubu po sedm let. Tím se město jistí, že fotbal zůstane. Dále město získá peníze z prodeje akcií. Suma je zatím neznámá.