Podle hlavního stavbyvedoucího Víta Weselého už v pondělí silničáři začali obchvat napojovat na výpadovku v jižní části, tedy na hlavní tah ve směru na Znojmo a Vídeň. To přináší nepříjemnosti hlavně pro řidiče, kteří musí počítat s dopravním omezením.

Objížďky začínají

Až do 1. července bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru od Jihlavy na Znojmo, v prostoru křížení hlavního tahu na Vídeň s vodotečí Jihlávka.

Šoféry tak nečeká nic jiného než objížďka. Provoz ve směru na Znojmo je veden v levém pruhu a provoz ve směru na Jihlavu je veden po účelové komunikaci, která jde souběžně s hlavním tahem.

Od 2. června do 13. července se pak vše otočí a uzavře se levý pruh. „Ani mi toto omezení nevadí. Zpoždění nenabírám, takže bez problémů. Navíc jde jen o pár týdnů,“ uvedl řidič Martin Hiltavský, který tímto směrem denně projíždí.

Obchvat se bude napojovat i na druhém konci, tedy u výpadovky na Pelhřimov. Podle Weselého by se tak mohlo stát do dvou týdnů, pokud vše půjde dobře. Dopravní omezení tak bude i v tomto směru.

Stavba spolkne více než 300 milionů korun. A po novém koberci by se řidiči mohli prohánět už koncem července. „Zatím jde vše podle harmonogramu,“ řekla Marie Tesařová, šéfka jihlavské divize Ředitelství silnic a dálnic ČR, které stavbu financují.