VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město hodlá vybudovat linku na třídění odpadu

Jihlava - Stavět se má začít přesně za rok. O pět měsíců později má třídírna zahájit provoz.

2.5.2008
SDÍLEJ:

Linka na odpady.Foto: .A.S.A.

Každý jihlavský občan vyprodukuje ročně přibližně 200 kilogramů odpadu. Většina tohoto odloženého materiálu dnes končí na skládce i přesto, že ji lze dále zpracovávat. Změnit by to měla nová, moderní třídicí linka, kterou chtějí jihlavští radní vybudovat v průmyslové zóně za městem.
„Na projektu třídírny spolupracují Služby města Jihlavy a společnost zabývající se nakládáním s odpady, .A.S.A.,“ informoval primátor města Jaroslav Vymazal. „Cílem obou společníků je vybudovat a provozovat třídicí linku druhotných surovin – papíru a plastů,“ doplnil.
Hlavním důvodem k realizaci projektu je fakt, že .A.S.A. v našem regionu disponuje již nevyhovujícím zařízením pro zpracování odpadů a Služby města Jihlavy (SMJ) utrácí ročně přes milion korun za dopravu odpadu do vzdálené třídírny.
„Společný projekt je finančně výhodný pro obě strany,“ uvedl primátor.
Projekt třídírny, schopné zpracovat ročně přes deset tisíc tun odpadu z Jihlavy a jejího širokého okolí, počítá s 28 zaměstnanci, výkonným lisem a skladovací plochou, velkou přes 700 metrů čtverečných.
„Lokalitu pro vybudování třídírny už máme vybranou,“ potvrdil Jaroslav Vymazal.
Záměr vítají především ekologicky smýšlející obyvatelé města. „Třídírnu odpadů považuji za dobrou investici,“ připouští studentka Alena Říhová. „Město jako Jihlava vyprodukuje obrovské množství odpadu a je škoda vyvážet na skládku i to, co se dá znovu použít,“ míní.
„Postupem času bude dokonalé třídění určitě nařízené státem. Tím, že budeme mít linku dřív, nic nezkazíme,“ doplňuje Lukáš Chlup.

Autor: Martina Davidová

2.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Tecl, lídr ODS na Vysočině.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Oddělení interního pavilonu jihlavské nemocnice lze nyní rozeznat i podle barev.
5

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Ostudný výkon. Jihlavští fotbalisté s klokany zcela propadli

Jihlava - To se tedy moc nepovedlo. Fotbalová Vysočina se utápí v žalu. Místo útoku na premiérovou prvoligovou výhru nad Bohemians 1905 domácí hráči zaspali začátek, po dvaceti minutách hry prohrávali o tři branky, a nakonec zaslouženě odešli poraženi 2:4 (0:3).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení