Důvodem pro ukončení slibných jednání byl výsledek šetření důvěryhodnosti tohoto tajemného zájemce o klub.

„Dozvěděli jsme se, že pan Szabo byl v minulosti odsouzen za sérii podvodů,“ informoval náměstek Radek Vovsík. „Nezávislé zdroje nám potvrdily, že se pan Szabo pokoušel podvodně koupit i další, nejen sportovní podniky na Vysočině,“ doplnil.

Své zkušenosti s Juliusem Szabem, který si v minulosti za podvody odseděl pět let a na dalších jedenáct byl odsouzen, má i brněnská hokejová Kometa. „V té době jsem v klubu ještě nebyl, ale vím, že se kolem Komety nějaký záhadný investor točil,“ potvrdil současný technický náměstek klubu Aleš Dosoudil. „Stejně jako v Jihlavě nakonec obchod nedopadl,“ doplnil.

Szabo zatím mlčí

Karlu Wolfanovi, jednateli společnosti W Reality, která investora v jednáních s městem zastupovala, po úterním verdiktu příliš do řeči nebylo. „Celou věc zatím nemohu komentovat,“ omluvil se po telefonu. „Vyjádření poskytneme zítra, až poté, co pana Szaba s rozhodnutím zastupitelstva seznámíme,“ slíbil.

Ředitel FC Vysočina a předseda představenstva klubu Zdeněk Tulis bere neúspěšný prodej akcií s nadhledem. „Akcie prodávalo město, které i jednalo s potencionálním zájemcem. Věc šla mimo nás,“ reagoval. „Z některých vyjádření v tisku na mě pan Szabo stejně působil, že je naprosto neznalý zdejších poměrů a že o chodu klubu nemá mnoho informací,“ uzavřel Tulis.

Martina Davidová, Lenka Pospíšilová