„Do výběrového řízení o pronájem kulturního domu se přihlásil jenom jeden zájemce, který ale nesplnil dané podmínky,“ uvedl starosta Třeště Vladislav Nechvátal.

„Po ukončení výběrového řízení se sice objevil ještě jeden, ale jelikož přišel pozdě, už se do výběrového řízení na pronájem kulturního domu nemohl zapojit,“ doplnil starosta Třeště.

Městké kulturní středisko proto bude i nadále fungovat stejným způsobem jako doposud pod vedením svého ředitele Jiřího Cáby. „To, že vše dopadlo tak, jak dopadlo, je pro mne pozitivní informace. Dále tedy zůstanu ve funkci ředitele a budu pracovat stejným způsobem jako teď,“ řekl Jiří Cába.„Momentálně se hledají další varianty, jak provozovat kulturní dům dál,“ doplnil ředitel městkého kulturního střediska.

K žádné změně nedojde podle vyjádření prvního muže Třeště minimálně do konce letošního roku. „Příspěvek 2,2 milionu korun na provoz městského kulturního střediska už máme pro letošek schválený, a jak to bude dál, bude záležet na rozhodnutí rady města,“ uzavžel Vladislav Nechvátal.