„Chtěli bychom privatizovat čtyřiadvacet bytů na Palackého ulici, které nejsou zablokované kvůli použité dotaci. Zbytek bytového fondu, což je dalších 21 bytových jednotek, zůstane v majetku města,“ uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole.

Město prodá osm bytů velikosti 3+1, osm bytových jednotek 2+1 a stejný počet 1+1. O ceně jednotlivých nemovitostí bude pravděpodobně jednat červnové zastupitelstvo. Celá akce by pak měla skončit do konce letošního roku.

„Před privatizací ještě zrekonstrujeme plynovou kotelnu. V domě totiž ve vlastnictví města zůstane ještě 21 bytů, které prodat nemůžeme. Jinak ale chceme prodat všechny byty, které lze,“ doplnil Jindřich Skočdopole.

Ministerstva už prodeji nebrání

Nové majitele by zanedlouho mělo mít také pětasedmdesát městských bytů v Lukách nad Jihlavou, což je přibližně polovina bytového fondu městyse.

„Privatizace je na dobré cestě. Již se nám podařilo získat kladné vyjádření od obou ministerstev, která až doposud prodeji bránila. Obdrželi jsme zprávu, že celou věc předala na úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pokud půjde vše dobře, mělo by mít zářijové zastupitelstvo připraveny materiály pro hlasování o prodeji bytů,“ nastínil starosta Luk Viktor Wölfl.

V privatizovaném bytě bydlí už několik let pětačtyřicetiletá Jiřina Hrubá z Jihlavy. „Předtím můj byt, stejně jako zbytek bytovky, patřil jedné jihlavské společnosti. Když poté byty prodávala, koupil ho nejdříve jeden pán a od něho potom já,“ uvedla Jiřina Hrubá. „Od doby, kdy jsem se do bytového domu nastěhovala, se toho hodně změnilo. Máme nová okna i zateplení. V dohledné době by se u nás měl ještě vyměňovat balkon. Privatizaci bytů proto jedině schvaluji. Lidé se o vlastní byty starají lépe, než když jim neříkaly pane,“ míní pětačtyřicetiletá žena.