„Pokud vše půjde podle plánu, měl by se supermarket doplněný o prodejnu textilu, otevřít v září nebo v říjnu letošního roku. Už máme uzavřené všechny potřebné smlouvy s provozovateli,“ uvedl majitel stavební firmy Pavel Trojan. „Momentálně na místě probíhají přípravné a stavební práce,“ doplnil Trojan.

To výstavba druhého supermarketu v jiné lokalitě města v areálu uhelných skladů je ještě na úplném začátku. „Uhelný sklad v Telči jsme prodali Vojtěchu Fialovi z FVM Investu Jihlava. K 30. červnu zde ukončujeme svoji činnost. O dodávky uhlí se ale naši zákazníci bát nemusí. Budeme je zásobovat z Jihlavy,“ uvedl ředitel uhelných skladů Jihlava Jiří Skála. „Na katastrálním úřadě byl nový majitel zapsán minulý týden. K čemu ale objekt nakonec využije, nevím,“ doplnil Skála.

„V areálu uhelných skladů plánujeme postavit diskontní prodejnu. Jaký řetězec by zde ale do budoucna mohl být, v této chvíli ještě nevím,“ řekl Jednatel FVM Investu Vojtěch Fiala. „Právě připravujeme projekt. Stavět by se na místě mělo začít někdy na jaře příštího roku,“ dodal Fiala.

Vedení Telče i většina místních lidí výstavbu nových prodejen vítá. „Telč by rozšíření obchodů podle mého názoru unesla. V místech, kde by do budoucna nové prodejny měly vyrůst, navíc žádný obchod není,“ míní starosta Telče Roman Fabeš.

Názory na stavbu  se rozcházejí

„Na druhou stranu musím ale říci, že by výstavba dalších obchodů mohla zlikvidovat část místních obchodníků,“ poznamenal starosta Telče.

Toho se obávají i někteří obyvatelé města. „Pokud by zde bylo obchodů moc, mohly by menší prodejny zkrachovat. V Telči je nejvíce lidí během turistické sezony. Jindy zde obchody tolik nejdou,“ připustila M. B., která si nepřála uvést jméno kvůli sousedským vztahům.

Jiní obyvatelé města by naopak více obchodů přivítali. „Je zde poměrně draho. Nakupovat jezdím proto jinam. Jedinou mojí výhodou je to, že pracuji v Jihlavě a nakoupím při cestě domů,“ uvedl Jindřich Koutný.