„Za barem jsem patnáct let, ale podobný útok a hazard se životy lidí jsem zažil poprvé v životě,“ říká majitel klubu Pavel Kasnar.

Okamžitě po explozi granátu se začal do klubu, kde v tu chvíli hrála jedna ze dvou hudebních skupin, šířit štiplavý dým. Ten byl v klubu cítit ještě v neděli pozdě odpoledne.

„Všichni hosté bez problémů odešli zadním východem. Celý prostor jsme pak odvětrali a za hodinku zábava pokračovala,“ řekl Kasnar. Ten z útoku na klub obviňuje neonacisty.

„Myslím, že to byl někdo z nich. Policie údajně mluvila se svědky, kteří je viděli,“ dodal Pavel Kasnar. Na místo byli přivoláni i hasiči, kteří pomáhali s odvětráním objektu a jeho prohlídkou. Nikdo z návštěvníků podniku nebyl zraněn ani nemusel vyhledat lékařské ošetření. Případem se začala zabývat policie.

„Útok na klub šetříme jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví,“ sdělil Deníku vedoucí směny na krajském operačním středisku policii v Jihlavě Josef Švoma.

Kasnar ale upozorňuje, že nejde o obyčejné výtržnictví, ale také o ohrožení zdraví lidí, kteří se v klubu bavili. „Nikomu se nic nestalo jen proto, že všichni zachovali chladnou hlavu a nepanikařili. Pokud by tomu bylo naopak, mohlo dojít ke zraněním. Ti útočníci navíc nemohli vědět, kolik je v klubu lidí a jak se dav zachová,“ je přesvědčen Pavel Kasnar.

Slzný plyn byl v podniku cítit ještě v neděli v podvečer. Návštěvníci raději seděli před klubem, protože jim plyn stále dráždil oči. Nejhorší to bylo právě u hlavního východu.