Protidrogová poradna na místě doposud ještě nebyla. K jejímu zřízení město vedly problémy s drogami, které se v blízkosti Telče v minulosti objevily.
„To, že zde něco takového bude, vítám. Mám dva školáky a drogy jsou čím dál větším problémem. Alespoň vím, kam se mohu obrátit,“ uvedla obyvatelka Zdena Zoubková

Potřeba vyplynula ze šetření

„Pamatuji se na případ, kdy byla nedaleko Telče objevena varna,“ uvedla místostarostka Telče Hana Müllerová. „Před časem jsme začali spolupracovat s paní místostarostkou a na její popud jsme v Telči udělali místní šetření, z kterého vyplynulo, že by zde protidrogovou poradnu lidé uvítali,“ uvedla vedoucí jihlavského Centra U Větrníku Jitka Křivohlavová. „V Telči nás lidé najdou každou sudou středu odpoledne. Na místě se střídáme s dalšími poradnami, které už v Telči působí,“ dodala.

Protidrogová poradna se o prostory bude dělit s občanskou poradnou a poradnou pro zdravotně postižené. „Občanská poradna, která poskytuje bezplatné poradenství v oblasti bydlení, ochrany spotřebitele, pracovně– právních vztahů a další, bude od 24. června v budově polikliniky otevřena každé sudé úterý odpoledne,“ uvedla místostarostka Telče Hana Müllerová.

Poslední úterý dopoledne bude naopak patřit poradně pro zdravotně postižené, kterou v Telči provozuje Centrum pro zdravotně postižené kraje Vysočina. „Do Telče jezdím pravidelně už přibližně čtyři roky. Během jedné návštěvy přijdou jeden až tři lidé. Spolupráce s nimi je dobrá,“ uvedl pracovník centra pro zdravotně postižené Miloslav Stránský.