„Letos se, stejně jako v loňském roce, chystám do Telče na čtvrtý ročník mezinárodního filmového festivalu filmů o umění Arts& Film. Můj děda byl malíř a k umění mne vedl už odmalička. Návštěva Arts&Filmu je proto pro mne tou nejlepší relaxací,“ uvedla Jana Halousková s tím, že nejvíce se těší na novinku letošního festivalu, kterou bude otevřené kino na náměstí a promítání filmového snímku režiséra Ivana Passera Intimní osvětlení.

Právě Ivan Passer bude společně s režisérem Vojtěchem Jasným hlavní hvězdou letošního festivalu a osobně se zúčastní promítání svých snímků.
Příchozí se kromě setkání s režiséry mohou těšit i na řadu novinek.

„Asi největší z nich je posunutí festivalu v čase. Začátek je ve čtvrtek 19. června a konec v sobotu 21. června. Hlavním důvodem, proč jsme Arts& Film posunuli, bylo to, že ho chceme více přiblížit místním lidem a lidem z okolí,“ uvedl ředitel festivalu Josef Schütz. „O festival je mezi lidmi čím dál větší zájem. Zatím filmové snímky přihlásilo 37 zemí z celé Evropy. Podle předpokladu bychom zde měli mít okolo 260 titulů,“ dodal Schütz.

Filmy budou, stejně jako v loňském roce, rozděleny do pěti kategorií na snímky o výtvarném umění, architektuře a designu, hudbě, dramatickém umění, filmu a literatuře, lidovém umění a tvorbě, uměleckých řemeslech a naivním umění. Pátou kategorií, která nese název New Generation, bude stejně jako při minulém ročníku přehlídka studentské tvorby.