„Pracuje se hned na čtyřech místech ve městě,“ uvedl starosta Telče Roman Fabeš. „Nejdále jsou práce v Květinové ulici. Z ulice zmizely betonové sloupy a drátěné rozvody elektřiny byly uloženy do země. Všechny bytové domy byly připojeny na zemní rozvody a z domů byly odstraněny i železné konzoly. Nyní už stačí jenom dodláždit zbytky chodníků, upravit zeleň a je hotovo,“ doplnil starosta Telče.

Práce by na místě měly skončit během června.

Další ulice, které momentálně dostává novou podobu, je ulice Luční. „Ulice už má novou dlažbu vozovky a chodníků a její nejvytíženější část už je průjezdná. Pokračování prací směrem do ulice Křížova závisí na tom, jestli se nám podaří získat finanční prostředky z regionálního operačního programu. Tuto informaci budeme vědět pravděpodobně během června,“ řekl Roman Fabeš s tím, že podobně jsou na tom ještě ulice Krátká, Úzká a Mlýnská, kde město díky dotaci z kraje Vysočina buduje kanalizaci a vodovod.

Místním lidem rekonstrukce ulic většinou nevadí. „Když si člověk zvykne na nepořádek, který opravy provází, je vše v pořádku. Rekonstrukce ulic jsou potřeba,“ uvedla telčská důchodkyně Jiřina Zubová.