Nyní se on i ostatní obyvatelé ulice konečně dočkají asfaltového koberce.

„Rada města na svém čtvrtečním zasedání schválila zhotovitele obou staveb,“ potvrdil náměstek primátora Radek Vovsík (ODS). „Stavba může být okamžitě předána a zahájena,“ doplnil.

Podle předběžného stavebního plánu mají být obě komunikace zpevněny a pokryty minerálním betonem nejpozději do konce listopadu tohoto roku.
„Mimo povrchů vybuduje stavební firma v ulicích Úlehlova a Na Stoupách nové kanalizace a osadí sloupy veřejného osvětlení,“ popsal náměstek Vovsík.

Dešťová voda dělala problémy

Kvůli svahovitosti terénu bude navíc nutné ulici Na Stoupách přepažit několika příčnými prahy, ústícími do vsakovacích košů, které odvedou dešťovou vodu pryč z komunikace.

„Hodně nám to uleví,“ připustil Petr Jakvid. „Po každém dešti se do spodní části ulice naplavil štěrk a bláto, a místní obyvatelé se museli ke svým dveřím doslova brodit,“ popsal.

„Projet ulicí Na Stoupách s kočárkem je horor,“ doplnila ho maminka Jana Plášilová. „Pořádná cesta bude pro nás a pro cyklisty vysvobozením,“ přiznala.
Starosti ubudou také pracovníkům Služeb města Jihlavy, kteří kvůli špatnému povrchu na místo nemohli zajíždět s popelářským vozem.

„Popelářský vůz je těžký stroj a pustit ho do tak příkré, a navíc nezpevněné ulice by bylo především v zimním období značné riziko,“ vysvětlil již dříve mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. „Svoz odpadu jsme proto po dohodě s obyvateli ulic zajišťovali multikárou,“ doplnil.

Výběrové řízení na stavbu silnic v obou ulicích vyhrála havlíčkobrodská stavební firma Lubomíra Dvořáka. Město za ni zaplatí 6,3 milionu korun.