„Začátkem května jsem byl jmenován náměstkem ředitele krajské správy v Brně pro všech čtrnáct okresů jihomoravské policejní správy,“ vysvětlil Josef Bačkovský.

Od 23. května byl navíc pověřen vybudováním nové plnohodnotné krajské policejní správy na Vysočině. Ta by podle něj měla v Jihlavě začít fungovat již za rok a půl.

„Jsem přesvědčen, že správa začne fungovat od 1. ledna 2010,“ prozradil pro Deník Josef Bačkovský, který do Jihlavy přišel z postu ředitele havlíčkobrodské policie.

S ním přišli další lidé. Mezi nimi byl například současný šéf kriminální služby Petr Gruber nebo Miloš Trojánek. Ten je na pozici náměstka a dočasně byl pověřen vedením jihlavského policejního okresního ředitelství.

Přechod pod Brno

Josef Bačkovský také potvrdil, že od 1. ledna 2009 přejdou okresní ředitelství v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově pod brněnskou správu, a budou tak s ostatními ředitelstvími na Vysočině tvořit jeden celek.

O to dlouho usiloval i hejtman kraje Miloš Vystrčil. „Jsem především rád, že politici dodržují sliby, které nám dali. To, že nyní nemá jihlavská policie ředitele, nepovažuji za problém, protože pan Trojánek je velmi schopný člověk,“ reagoval Vystrčil.

Již dnes se spekuluje o tom, kdo bude ředitelem zcela nové krajské policejní správy na Vysočině. V policejních kruzích se hovoří právě o Bačkovském. Ten na otázku, zda se přihlásí do výběrového řízení, odpověděl, že s největší pravděpodobností ano.