Mateřská škola v Komenského ulici v Telči se dočká opravy. Na rekonstrukci objektu, který je ve velmi špatném stavu, se městu podařilo získat finanční prostředky z dotace.
„Asi v nejhorším stavu je zde momentálně střecha,“ uvedla ředitelka školky Blanka Hauzarová. „Ve velmi špatném stavu jsou ale i další věci, jako například okna a zateplení. Kvůli špatnému stavu objektu máme také problémy s topením. Pokud chceme zařízení udržet v provozu, oprava je skutečně nutná,“ doplnila ředitelka mateřské školy.
Vážnost situace si uvědomuje i vedení Telče, a proto na rekonstrukci zařízení shánělo peníze z Evropské unie.


Město doplatí necelou třetinu


„Z operačního programu životního prostředí se nám v poslední vyhodnocené výzvě konečně podařilo získat peníze na to nejnutnější. Projekt, jehož celková výše je devět milionů korun, získal dotaci ve výši 6,5 milionu korun,“ uvedl starosta Telče Roman Fabeš.
V rámci projektu dojde k rekonstrukci a zateplení střechy, fasád a kompletní výměně oken.
„Do reálného zahájení prací však bude nutné vyřešit řadu administrativních záležitostí, vyžadovaných pravidly dotace. Doufám, že to zvládneme tak, abychom s rekonstrukcí školky mohli začít už na podzim letošního roku,“ řekl Roman Fabeš.
„Z vedení města se mnou ještě nikdo nemluvil, takže žádné podrobnosti ohledně plánovaných oprav nevím. Nemohu tedy zatím ještě ani říci, jak by rekonstrukce objektu mohla ovlivnit provoz školky. Jediné, co zatím vím, je to, že by mělo město na realizaci oprav mít dva roky,“ připustila Blanka Hauzarová.
Místní obyvatelé mají na rekonstrukci mateřské školy jednotný názor.
„Kolem mateřské školky chodím docela často. Musím přiznat, že je na ni poměrně smutný pohled. Rekonstrukci by si podle mého názoru rozhodně zasloužila,“ uvedla místní důchodkyně Marie Vozábová.