„Premiérová jízda se uskuteční v sobotu 14. června o půl sedmé večer,“ prozradil mluvčí města Radek Tulis. „Bruslařům bude k dispozici Pávovská ulice, kterou pro tuto příležitost městská police uzavře motorovým vozidlům,“ doplnil.

Pojede se tedy bezpečně a organizovaně. Trasa povede od parkoviště autokempu Pávov po hrázi Pávovského rybníka a zpět.

„Najít vhodnou ulici nebylo snadné,“ připouští primátor Jaroslav Vymazal, který se jízdy osobně zúčastní. „Ne všude je vhodný povrch a svažitost. Některé ulice navíc nemůžeme uzavřít kvůli budovám, které v nich stojí,“ vysvětlil.

Právě kvůli sídlům krajské záchranky a policie nepojedou bruslaři ulicí Vrchlického, která byla zvažovaná jako první. „Pávovskou ulici jsme vybrali spolu s městskou policií,“ informoval Radek Tulis. „Protože se jedná o premiéru pro organizátory i bruslaře, bude tento kratší úsek odpovídající zkouškou,“ míní. „Pokud akce sklidí úspěch, rozhodně se nebráníme dalším pokračováním,“ doplnil ho Jaroslav Vymazal.

V Opavě sklízí bruslení úspěch

Inspirací bylo pro jihlavské radní město Opava, kde se bruslaři v ulicích scházejí již čtvrtým rokem. „Jízdy pořádáme každou sobotu od května do září,“ informoval kvestor Slezské univerzity v Opavě Jaroslav Kaňa, který bruslení v tamních ulicích organizuje. „Zájem máme obrovský. Průměrně přijde na každou jízdu 600 bruslařů,“ pochlubil se.

Zda se v tak hojném počtu dostaví i jihlavští rolleři, si primátor města netroufá odhadnout. „Zájem o cyklostezky je veliký. Uvidíme, zda se našim občanům zalíbí i bruslení,“ říká.

Velkým lákadlem by mohla být především další plánovaná akce pro bruslaře – otvírání jihlavského obchvatu. „Den před oficiálním otevřením obchvatu, tedy 29. července, chceme uspořádat velkolepou jízdu právě tam,“ prozradil Radek Tulis.