Scéna jako z akčního filmu se odehrála na pozemku skládky mezi obcemi Plandry a Vyskytná u Jihlavy. Šestatřicetiletý muž tam ze zatím nezjištěných důvodů postřelil jedenačtyřicetiletého jihlavana.


Co přesně se na místě stalo policisté nyní šetří. Jisté je zatím pouze to, že podezřelý muž z Vyskytné střílel nelegálně drženou pistolí a jeho oběť měla velké štěstí. Podle informací nemocnice utrpěl muž průstřel hrudníku a pravé paže. Životně důležité orgány kulka naštěstí minula.


„K události došlo v pátek mezi pátou a šestou hodinou ráno, kdy jedenačtyřicetiletý muž z Jihlavy hledal na soukromé skládce dráty, které si chtěl odvést,“ přiblížila událost policejní mluvčí Jaroslava Slavíková. „Na místě ho ovšem vyrušil majitel pozemku a za zatím nezijštěných okolností muže postřelil nelegálně drženou pistolí,“ nastínila.


Postřelený muž následně z místa utekl a svým vozem, zaparkovaným nedaleko skládky, odjel do jihlavské nemocnice, kde se nechal ošetřit. „Nemocnice poté celou událost nahlásila,“ doplnila Jaroslava Slavíková.


Útok, nebo nešťastná náhoda?


Zda došlo před střelbou k potyčce, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nechtějí zatím jihlavští policejní vyšetřovatelé sdělit.
Porezřelý se k případu rovněž vyjadřovat nechce. „Nezlobte se. Událost je velice čerstvá a dokud policie neuzavře vyšetřování, nechci ji nijak komentovat,“ řekl včera Deníku podezřelý D. K. z Vyskytné, který byl po výslechu propuštěn domů.


„Zatím nemáme důvod brát podezřelého do vazby,“ uvedla policejní mluvčí Jaroslava Slavíková. „Případ je zatím kvalifikován jako ublížení na zdraví. Zda bude přehodnocen na pokus o vraždu rozhodne okresní státní zastupitelství,“ uzavřela.