Milovníci historie se mohou již dnes večer vydat na Horácký zimní stadion, kde se úderem půl osmé ocitnou ve středověku. Vystoupí tam skupina historického šermu Merlet, která předvede nejen napínavé souboje, ale také kaskadérské kousky na koních a gladiátorské vystoupení. Součástí programu bude i vystoupení dívčí rockové skupiny K2 z Prahy.


Bruslařská premiéra


Sportovci, konkrétně milovníci kolečkových bruslí, si přijdou na své v sobotu v podvečer, kdy v Pávovské ulici odstartuje historicky první bruslařská jízda městem. „Akce proběhne ve spolupráci s městskou policií a hokejisty jihlavské Dukly,“ avizoval primátor Jaroslav Vymazal. „Bude tedy nejen bezpečná, ale také plná zábavy,“ doplnil šéf jihlavské radnice.


Sraz bruslařů je naplánován na půl sedmou večer na parkovišti u autokempu v Pávově. Uzavřená ulice bude k dispozici přibližně hodinu a půl.
Na své jsi v sobotu přijdou také vyznavači hudby a míchaných drinků. Do Jihlavy totiž v sobotu večer zavítá barmanská soutěž Tour de bar, při které se nejlepší jihlavští barmani utkají v míchání koktejlů.