Bude jím brněnské Rádio Krokodýl. Společnost Nonstop, která Krokodýla provozuje, vyhrála licenční řízení o vysílač v Jihlavě – Hosově.
Kromě společného majitele ale bude mít jihlavské rádio s tím brněnským společného velmi málo. Vznikne totiž úplně nové rádio, které plánuje oslovit až 56 tisíc posluchačů. Převážně z krajského města a blízkého okolí. Ponese název Rádio Jihlava.


A co Brňané nabídnou? „Chceme vybudovat čistě jihlavské rádio pro dospělého posluchače. Také doufáme, že potěšíme i vyznavače folkové a country hudby,“ řekl Deníku ředitel Krokodýlu Michal Plachý.


„Chceme stavět na dobré muzice, kvalitních informacích z regionu a nových zábavných pořadech,“ pokračuje ředitel a dodává: „Samozřejmě budeme dělat i akce mimo éter a podpoříme kulturní dění v Jihlavě.“


Teď ale musí ředitel a jeho tým najít vhodné prostory pro vysílání, postavit programový a obchodní tým a zahájit kampaň s veřejností. Podle ředitele Plachého by mohlo Rádio Jihlava začít vysílat během následujících měsíců.


Rádio bude vysílat na frakvenci 101,1 MHz. Značný náskok už ale mají dvě zaběhlá rádia – Hitrádio Vysočina a Český rozhlas Region. Zázemí silné skupiny a bohaté zkušenosti ale dávají Brňanům šance na úspěch.


Do licenčního řízení, které probíhalo více než dva měsíce, se přihlásilo třináct zájemců. Většina z nich ale nabízela pouze dokrytí stávajících rádií.
Na jihlavský éter by časem mohla zaútočit i další rádia. Na frekvenci 107,7 MHz by se dokrylo rádio Kiss Hády a na frekvenci 99,4 by mohl vysílat další zájemce.