Autobus veze dvacet tři cestujících po odlehlé komunikaci vedoucí ze Stonařova do Třeště.
Je středa krátce po poledni. Řidič vozidla zničeho nic sjíždí vpravo mimo vozovku, a naráží do stromu.
Patnáct lidí je zraněných. Naštěstí mezi nimi nebyly děti.


Na místo okamžitě vyjíždí hasiči a dva vozy záchranné služby s lékařem, dva vozy pak bez lékaře.
U jihlavské nemocnice startuje helikoptéra.


„Nikdy nevíme jaký je rozsah zranění. Vzhledem k tomu, že šlo o havárii autobusu, radši jsme ho vyslali. Navíc byl vrtulník na místě nehody nejdříve, a tak mohli lékaři ihned poskytovat pomoc,“ říká krátce po události šéf krajských záchranářů Lukáš Kettner.
Do toho přijíždějí hasiči z Třeště.


„Při příjezdu jednotky na místo události byli všichni cestující mimo havarovaný autobus. Zasahující hasiči poskytli předlékařskou první pomoc několika zraněným,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.


A výsledek? Naštěstí se jedná o lehká zranění. Jeden raněný, který byl ošetřen na místě, další péči nepotřebuje. Zbylých čtrnáct bylo postupně převezeno do jihlavské nemocnice na další pozorování.


Řidič autobusu uvedl, že se mu zasekl plynový pedál. Technickou měl přitom autobus v pořádku. Na místo byl přivolán soudní znalec, který však bez podrobné expertizy nedokázal určit příčinu nehody. „Zatím nevidím žádnou technickou závadu, která by bránila tomu, aby autobus mohl zastavit,“ zkonstatoval po první prohlídce autobusu soudní znalec Dušan Hasoň.


Podle informací Deníku byl autobus značky SOR a jeho stáří čítalo patnáct let. „Po patnácti letech za stav nikdo nemůže ručit,“ vzkázal Deníku ze své zahraniční dovolené Jaroslav Trnka, generální ředitel SORu.


„Skutečná příčina nehody bude jednoznačně určena až po podrobném průzkumu,“ doplnil dále Hasoň.
Nehoda omezila dopravu na trase ze Stonařova do Třešťě na několik hodin.